Knihy o zvířatech a přírodě
Nejprodávanější
Značky
Kontakt s domácími mazlíčky obohacuje náš život a v mnoha situacích se může ukázat jako léčivý, protože nám pomáhá vyčistit si hlavu a nemyslet na stres v práci či na budoucnost. Psychoterapeut Rainer Wohlfarth a koučka Bettina Mutschlerová – specialisté na terapii pomocí zvířat – nám ve své knize pomáhají pochopit, jak je kontakt se psy, kočkami, koňmi a dalšími zvířaty důležitý pro naše fyzické a psychické zdraví a jak díky němu můžeme zlepšit svůj život.
Katja Kraußová a Gabi Maueová, přední evropské odbornice na psí chování, více než 10 let shromažďovaly snímky zachycující nespočet způsobů, kterými psi dávají najevo své nálady a úmysly. Výsledkem je tento obrazový průvodce emocionálním světem psů, zahrnující více než 1300 detailně popsaných fotografií.
V současné době asi není v České republice trenér, který by k pozitivním metodám výcviku měl tolik co říct jako RNDr. František Šusta. Mezinárodně uznávaný trenér zvířat ověnčený řadou ocenění má totiž krom soukromé kynologické praxe možnost praktikovat své metody i v zaměstnání, v zoologické zahradě, kde předvádí ukázky a vede nácviky k nápravě problémových chování.
podtitul: Průvodce přežitím v těžkých dobách
V Knize o naději čerpá Jane Goodallová z moudrosti celého svého života, který zasvětila přírodě, a pomáhá nám pochopit, jak si zachovat naději i tváří v tvář pandemiím, válkám a hrozícím ekologickým katastrofám. V důvěrném rozhovoru s Douglasem Abramsem poutavě vypráví o svých cestách po celém světě, průkopnickém výzkumu a neutuchajícím aktivismu. Její bohaté zkušenosti nám mohou pomoci lépe porozumět krizím, jimž v současnosti čelíme. Jane a Doug společně nastiňují jedinou možnou cestu vpřed - začít opět věřit v budoucnost. Protože naděje existuje, i když se někdy zdá být nedosažitelná. Můžeme ji najít například v přírodě - a v naší vlastní odolnosti.
Kniha S klikrem do zvířecího nitra přibližuje nejen klikrtrénink jako takový, ale i to, z čeho vychází, jak a proč funguje a co všechno díky němu autorka při svých setkáních se zvířaty zažila. To ale není zdaleka všechno – prostřednictvím poutavých zvířecích příběhů umožňuje čtenářům porozumět tomu, jak lidé a zvířata myslí a jak se chovají.
Etologie vysvětluje chování ve čtyřech rovinách: na úrovni mechanismů (tedy jak je chování řízeno souhrou vnějších podnětů a vnitřního stavu zvířete), na úrovni ontogeneze (jak je utvářeno interakcí mezi genotypem a získanými zkušenostmi), na úrovni funkce (jak chování pomáhá živočichům přežít a předat geny potomkům) a na úrovni evoluce (jak se chování proměňuje u živočichů patřících k různým fylogenetickým větvím).
Schopnost vidět drobné detaily řeči psího těla si můžete zdokonalovat a prověřovat pomocí pracovního sešitu, do kterého autorky připravily konkrétní otázky a úkoly k fotosériím, abyste se naučili lépe si všímat podrobností, vnímat situace jako celek a předvídat pravděpodobné následné chování. V sešitě najdete i prostor pro poznámky a řešení úkolů.
My lidé a naši psi jsme dva zcela rozdílné živočišné druhy. Jakkoli žijeme tisíce let pohromadě, oddělují nás miliony let evoluce našich předků. Vnímáme odlišně citlivými smysly, chápeme svět jiným způsobem, komunikujeme rozdílně. Pod společnou střechou ale musíme najít společnou řeč, které obě strany porozumějí stejně.
Příručka etické komunikace se zvířaty. Podle Gabby Harrisové nám zvířata mohou být průvodci na cestě poznávání sebe sama i světa kolem nás. Ptáte se, jak to souvisí s tréninkem zvířat? To, jací jsme uvnitř a jak se chováme navenek, má přímý dopad na to, jak nás zvířata vnímají, a tudíž i to, jak probíhá naše vzájemná komunikace.
Gabrielle Harrisová vyrostla v rodině zvěrolékaře a posledních 25 let působila jako trenérka mořských savců, koní i psů v celé řadě zemí. Přestože strávila mezi zvířaty prakticky celý svůj život, její cesta k pochopení, jak se zvířaty komunikovat a navazovat s nimi vztahy, nebyla vůbec jednoduchá. V knize Dotknout se zvířecí duše shrnula své zkušenosti, dojmy a především konkrétní zážitky se zvířaty, které formovaly její přístup k trénování a výcviku.
Vlci se vracejí do naší krajiny. Tito zdatní lovci, kteří z našich lesů na dlouhou dobu úplně zmizeli, jsou zpět. V příhraničních oblastech už opět žije několik vlčích smeček a párů. Jejich počet stále roste, proto je načase se s těmito zajímavými šelmami blíže seznámit a dozvědět se, jak žijí, čím se živí a jak by mohlo vypadat pokojné soužití člověka a vlka. Vydejte se s fotografem Axelem Gomillem mezi divoké vlky a zažijte nezapomenutelné dobrodružství.