Knihy o koních, Strana 4
- Novinky a dotisky
- Výcvik koně a jezdce
- Péče o koně, zdraví
- Horsemanship a vztah s koněm
- Historické knihy
- Chovatelství
- O koních pro děti
- Encyklopedie, fotoknihy
- Příběhy
- SLEVA (vadné a poškozené)
Nejprodávanější
Značky
384 barevných stran, přes 400 fotografií a kreseb v aktualizovaném a rozšířeném vydání úspěšné knihy. Nezabývá se lonžováním pouze ve smyslu pohybu vyvázaného koně v jednotlivých chodech na lonži okolo člověka, ale pojednává o něm jako o nedílné součásti gymnastické průpravy (čili „přiježďování"). Aktuální dotisk knihy je v brožované vazbě.
RECENZE ZDE
Franklinovy míčky jsou naplněné vzduchem nebo vodou, jsou proto flexibilní a stimulují receptory ve fasciích, které reagují nejrůznějšími způsoby. Velká část knihy se věnuje právě tréninku fascií jezdce, dozvíte se, co jsou fascie, k čemu slouží a jak s nimi pracovat a protahovat je.
Práce na ruce v koni podporuje koncentraci, povědomí o vlastním těle, sebevědomí a v neposlední řadě zdraví. Postupy krok za krokem podrobně znázorňují jak jednotlivé lekce, tak například pozici instruktora.
Každý kůň, ať už je využíván sportovně nebo rekreačně, si zaslouží správný, poctivý základní trénink, aby mohl své úkoly pod sedlem plnit spolehlivě, s radostí a ve zdraví. Tato kniha popisuje základní výcvik mladého koně tak dobře, jako žádná jiná.
Když kůň přestal být dopravním prostředkem a pozornost se zaměřila na jeho sportovní schopnosti, odborníci se začali přít o to, jaký má exteriér vliv na schopnosti a výsledky zvířete. Sám Antonín Lechner tvrdil, že mnoho z tezí, které slyšel, by se dalo potvrdit či vyvrátit úplně jednoduchým měřením. A s touto myšlenkou se pustil do obsáhlé studie exteriéru koně.
Příručka Praktický podkovář, kterou Lechner vydal v roce 1926, odpovídala svému názvu – Lechner teoretickou část co nejvíce zkrátil a věnoval se hlavně praxi. Druhé vydání z roku 1929, které jsme digitalizovali, je značně rozšířené. Protože kniha byla často využívána jako podklad k podkovářským zkouškám, autor chtěl studentům dopřát materiál nejen ke zkoušce samotné, ale především „pro život“.
Autor na základě anatomických a fyziologických zákonitostí a četných fotografií dokazuje, jak špatné jezdecké metody trvale negativně ovlivňují zdraví koně. Detailně podaná vysvětlení objasňují, proč se každé jezdkyni a každému jezdci vyplatí připravovat svého koně podle osvědčených principů skutečné klasické jezdecké nauky, díky kterým zůstane zdravý.
Koně trpí mlčky; a počáteční, bohužel někdy i pokročilá stádia mnohých nemocí se neprojevují ničím jiným, než změnou chování koně, zhoršenou trénovatelností, či neposlušností. Je na nás, abychom měli otevřenou mysl, snažili se najít příčinu a koně netrestali. Kdo může profitovat z konceptu somatopsychologie? Každý.