Příběhy
Nejprodávanější
Značky
Proč jezdec zahynul v souboji s pistolemi? Jak mohl jeden kůň současně dokončit i nedokončit ten samý dostih? Co způsobil omyl sovětského vojáka? Přináší sedmička v dostizích opravdu štěstí? A co přivedlo na start italského režiséra i polského architekta? Odpovědi nejen na tyto otázky najdete v knížce, která obsahuje 150 příběhů z neuvěřitelně bohaté historie Velké pardubické steeplechase, našeho nejpopulárnějšího dostihu, který byl poprvé odstartován před 150 lety. Součástí je i seznam všech jezdců, kteří se Velké pardubické zúčastnili.
"Věta „dej mu čas“ mi obden zněla v hlavě, zatímco jsem si mezi dveřma do maštale tahala ze spodního prádla kusy kamínků, větviček, bodláčí a jehličí, ačkoli bych přísahala, že lesem se tentokrát nejelo." Malá, zábavná a motivační kniha známé sloupkařky, ilustrátorky a jezdkyně Lídy Slavíkové. Jak sama s úsměvem podotýká, její dílo bylo inspirováno skutečnými událostmi víc, než by bylo autorce milé.
„Byl na něm pocit pro vraha, když se jako vichřice přihnal k překážce a nějak byl na druhé straně. Byla to akrobacie a ne reálné skákání,“ popisoval František Ventura začátky s Eliotem. Nakonec s ním v roce 1928 v Amsterodamu získal zatím jako jediný Čech zlatou olympijskou medaili. Svou cestu na vrchol zaznamenal Ventura v ručně psaných poznámkách, které objevila a přepsala jeho vnučka. Více o knize si můžete přečíst ZDE
Kniha od autorky bestsellerů SNOWMAN a DOKONALÁ RASA!
Šílený nápad s mizernou vyhlídkou na uskutečnění, ale poslední šance v jejím životě. Annie Wilkinsová ve svých 63 letech přišla o farmu, zůstala sama, onemocněla a lékaři jí dávali dva roky života. Než zemře, chtěla ještě vidět Tichý oceán. Za poslední peníze koupila koně, naložila na něj zbytky svého majetku, vzala psa a vyrazila napříč Amerikou.
Originální publikace odborníka na jezdectví představuje nejtěžší a nejprestižnější dostihový závod na kontinentální části Evropy. Ve výpravné knize Pavla Kováře s bohatým obrazovým doprovodem se milovníci dostihů dozvědí vše o jejím založení, o překážkách, které musejí koně překonávat, o nejznámějších vítězích i o těch, jejichž jména upadla v zapomnění, a nechybí ani část o žokejovi, jehož kariéra je s Velkou pardubickou spjata - Josefu Váňovi.
Jedno z knižních dvojčat, jejichž hlavní hrdinové jsou jezdci Samšiňák, Liebich, Vozáb a Štencl. Obě knihy svým hravým názvem a designem připomínají černobílý vzhled dresů dostihové stáje kladrubského plemenářského podniku, tehdejšího fenoménu československého turfu. První díl je věnovaný Liboru Štenclovi a Petrovi Vozábovi.
V roce 2018 jsme si připomněli 160. výročí narození Karla VIII. knížete Kinského, kterému se jako jedinému zástupci naší země podařilo v roce 1883 zvítězit ve Velké národní v Liverpoolu, a to s klisnou Zoedone. Tento triumfální úspěch již nebyl nikdy nikým zopakován. Jedinečné vítězství před 135 lety už u nás téměř upadlo v zapomnění.
podtitul: Historie jednoho odloučení
Kůň kráčí po boku člověka už od nepaměti. Neobešlo se bez něj zemědělství, propojoval města i země, rozhodoval války. Pak se však kentaurský pakt rozpadl a za pouhé století kůň vymizel z historie, jejíž byl po celá tisíciletí neodmyslitelnou součástí.
Ulrich Raulff strhujícím způsobem vypráví příběh loučení, příběh rozchodu člověka a koně.
Seznamte se s příběhem Velké pardubické, od prvních ročníků do současnosti.